TCA Kimyasal Peeling

Kimyasal “peeling”, bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı birleşik derinin ortaya çıkmasını hedefleyen yürütüm yöntemidir. Tca kimyasal peelingde amaç, ten tabakalarında istenilen derinliğe derecede hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Tca kimyasal peeling

Uygulanan maddenin içeriğine, konsantrasyon okunuşu tatbikat yöntemine sadık olarak epidermise, papiller okunuşu retiküler dermise derecesinde penetrasyon gösterebilir. kimyevi peeling uygulamaları penetrasyonun derinliği, oluşturulan hasar okunuşu müessiriyet derecelerine gereğince yüzeysel, midi ve yoğun sarhoş olmak üzere tepesi grupta toplanır:

Yüzeysel “peeling”

Stratum korneumun soyulması, henüz etli sadece epidermal katman oluşumunun uyarılması ile ten yapısının düzeltilmesidir. Yüzeysel soymada, trikloroasetik hamız TCA %10-25, Jessner’in solüsyonu, alfa hidroksi hamız AHA, salisilik asit ve tretinoin solüsyonu kullanılabilir.

Orta derinlikteki “peeling”

Papiller ve öte retiküler dermiste harabiyete havada açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini okunuşu içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve ayrıca aktinik keratoz tedavisinde etkili olan bir kez yöntemdir.

Derin “peeling”

Epidermis, papiller okunuşu retiküler dermiste nekroz ve inflamasyon oluşturarak aşırı fotoyaşlanmada uygulanan etkili bir kez yöntemdir.
Orta okunuşu dip kimyasal soyma işlemi için; %35-50’lik TCA, Jessner’in solüsyonu okunuşu %35’lik TCA kombinasyonu, %70’lik glikolik hamız ve %35’lik TCA kombinasyonu veya %88’lik asit fenik kullanılabilir.

Uygulama

Saç bandını takın, kaynak çevresi, büyüklenme delikleri ve munsap kenarlarını vazelinleyin. Cildi okşayıcı tek jelle temizleyip durulayın Ardından alkole batırılmış pamukla silin. Yüzey nasıl dek temizlenmiş ise o denli hamız patetik olacaktır.

Eldivenlerinizi giyin. Tca kimyasal peelingi cam kâseye dökün ve pamuklu çubukları batırarak alından başlayın, tüm yüze göz çevresi dış sürün. Kronometreyi çalıştırın. Çubukları bastırmadan, ince yüzeyde gezdirin. Yoksa bazen yerleri fazla yakmış okunuşu kalın kalkerli tutturmuş olursunuz.  Bir zaman bittiğinde yüzünüzü karbonatlı suya batırılmış pamukla silin. 3-4 kez pamuk yenileyerek yine silin. Suyla durulayın. Hemen shea butter’ı sürün, bastırmadan iyice yedirin. Bu onarıcı ve nemlendirici yağı muhtemel olduğunca uygun yüze sürün.

Ertesi güne çok gergin, arık ve yüzeyinde ince aynı muşamba varmış gibi hisle uyanacaksınız. Nemlendirici yağları seçenek sürmeye bitmeme edin. Mimik yerlerinden çatlamaya okunuşu çok zayıf benzer tabaka soyulmaya başlayacak. Tıpkı güneş yanıklarında derinin soyulmasına benzeşim tek kalınlıkta… Sakın bu derileri çekmeyin soymayın! Bol nemlendirici sürüp bırakın. ten fazla hassaslaşacaktır. Pembeleşecektir. Korkmayın. Bunlar 10 güne miktarda normale dönmeye başlayacak. Sıcaktan, antipatik ve rüzgârdan, güneşten ve ışınlarından uzak durun. bilinmeyen çıkacak olan deride lekelenmeler yapabilirsiniz. Bu sebeple sabahları 3 saatte müşterek 30 spf güneş koruyucuyu yineleyin okunuşu asla sürmeyi unutmayın! body{font-size:16px; font-family:Arial, sans-serif; font-weight: normal; font-style: normal; color: #223344}A:link {text-decoration: underline; color: blue}A:visited {text-decoration: underline; color: blue}A:active {text-decoration: underline; color: blue}A:hover {text-decoration: underline; color: red;}

Reklam