En iyi Dropbox alternatifleri

Artık dünyada bu Cloud olayı çok gelişti yakında harddisksiz bilgisayarlar satılırsa hiç şaşırmayacağım, Dropobox en çok kullanılan ve güvenilir hizmetken Google ve rakipleri Microsoft vb. şirketlerin de bu tür hizmetleri var, öncelikle Dropbox en iyisi bunu özellikle belirteyim, bu yazıda Dropobox’a alternatif uygulamaları yazacağım. Dropbox için hemen tıklayın kaydolun.

Direk alakalı değil ama bu arada yaklaşık 2 yıldır SSD disklerin fiyatlarının düşmesini bekliyorum ve sonunda yurtdışında fiyatlar düşmeye başladı, herhalde bu yıl içinde ellerindeki stokları biraz eritikten sonra bizimkiler de indirmeye başlarlar. SSD süper bir şey azmettim fiyatları düşmeden almayacağım, az kaldı 🙂
Dropbox gibi aşağıdaki tüm hizmetlerin de ilk girişte bedava verdikleri 5-10 Gb ve daha fazlası için aylık yada yıllık farklı ücretler ödüyorsunuz, fiyatlara kendi sitelerinden bakabilirsiniz. Ben aşağıda kullandıklarımı yazacağım elbette çok fazla alternatif var ama hepsini test etmedim yalnızca güvenli, kullanışlı bulduklarımı ve özellikle mobil desteklerinin olduğunu göz önünde bulundurarak seçtim.

  • GoogleDrive
  • SkyDrive
  • Box.com
  • Ubuntu One
  • SugarSync
  • Bitcasa

Açıkçası mega dan ümitliyim ama henüz erken. Yandex.Disk‘de var ama ben Yandex’in hiçbir şeyini beğenmiyorum zaten batarlar birkaç yıla, spideroak.com ve ge.tt de iyi görünüyorlar ama yarattıkları bir fark yok hep aynı 2Gb free şu kadar ücret vs burada wuala.com farklı olmuş ilk giriş bedava 5gb veriyor onu sevdim biraz.

Ben olsam Dropbox’a ciddi alternatif olacaksam 10Gb kafadan verirdim hiç uğraştırmadan ancak upload ve download dosya bütüklüklerini sınırlardım filan, pazarlama şey etceksin abicim böyle rekabet olaylarında.

Dropbox nedir diye mreka edecekler olursa şuradan inceleyebilirler: https://med.gen.tr/dropbox-uygulamasi-nedir-ve-nasil-kullanilir/

Reklam