Antalya Spor Salonları İletişim Numarası

kelime anlamı olarak “Sağlıklı ve formda olmak” olan fitnes, temelde kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanan, bir oldukça egzersize ile meydana gelen bir spordur. Bu nedenden dolayı bütün sporların temelini teşkil etmektedir. Çünkü her spor branşında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır ve bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için fitness egzersizlerine başvurulur.

Fitness

Antalya spor salonunda amaca gore, her yaşın, her yaşam tarzının ve vücut tipinin birbirinden farklı olarak bir uzman tarafınca takip edilen bir antrenman programı vardır.

Fitness yaparken aerobik (koşu, kürek, bisiklet şeklinde kardiyovasküler sistemi çalıştıran egzersizler) ve anaerobik (ağırlık kaldırma egzersizleri) egzersizler beraber yapıldığı için müsabaka sporu olan bodybuilding e nazaran vücudun oldukça fazla hacim kazanması hedeflenmez . Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.

Uzun seneler fitness sporu yapanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşük olduğu şeklinde vücudun yüksek oranda kalori yakması sağladığından şeker hastaları için de faydalıdır. İnsan psikolojisine tesir eden endorfin, östrojen yada testesteron hormonlarının salgılanmasını sağlayarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Aerobik egzersizlerle kalp ve damar sistemini güçlendirirken, anaerobik egzersizlerle kas, bağ dokusu, tendonlar ve eklemlerin güçlenmesi sağlanır. Zihinsel olarakta daha sağlıklı ve süratli karar vermeyi sağlar. Formda olan kişinin özgüveni artar ve sağlıklı bir uyku düzenine sahip olur.

Dikkat edilmesi gereken mevzular

bilhassa bu spora yeni süregelen kişiler uygun kıyafet ve uzman eğitmen eşliğinde antrenmanlara başlamalı, herhangi bir sakatlık riski oluşmaması için antrenman öncesi streching hareketleriyle adalenin ısınması sağlanmalı ve ağırlık egzersizilerinde de hareket disiplinine dikkat edilmelidir.

EMS

EMS, Elektrikli Kas Uyarılmasının kısaltmasıdır. Teknik olarak düşük elektriksel akımlar ile beraber meydana gelen bir antrenmandır; günlük hayatımızda da vücudumuzun kaslarımızı uyarmak için buna benzer akımlar gönderdiğini bilmek konuyu anlamakta yardımcı olacaktır. Antalya EMS fitness sistemi bu doğal etkiyi kullanır, bu sayede daha yoğun ve etkili bir antrenman gerçekleştirilir.

EMS (AQ8 System) aracılığıyla üretilen lokalize elektriksel uyarı kombinasyonu ve antrenmanı, bazal metabolizmanın değiştirilmesine neden olarak, kas kütlesinin artmasına, süratli zayıflamaya, vücudun kuvvetlenmesine, karın kaslarının kuvvetlenmesine ve düz bir duruş meydana getirmeye yardımcı olur. EMS ekipmanı, 10 bağımsız kanal vasıtasıyla kasların hemen üstünde çalışan düşük ve orta frekanslı elektrik sinyalleri iletir.

EMS Antrenmanı elektriksel akım uyarılarını kullanan kapsamlı bir antrenmandır. Günlük hayatta, merkezi sinir sistemimiz kas hareketlerimizi denetlemek için devamlı elektriksel uyarılar gönderir. Elektriksel Kas Stimülasyonu (EMS), bu doğal ilkeyi, standart egzersizlerle harekete geçirilmesi güç olan en derin kas gruplarını harekete geçirmek için kullanır. Bu, dışardan kasa ek uyarılar sağlayan hususi EMS Antrenman elbisesi yardımıyla gerçekleşir.

  • Her tedavi türü için evvel kurulmuş ve ücretsiz programlar: Kardiyo, EMS fitness, Rehabilitasyon, Selülit, vb.
  • Parametre Kontrol Sistemi: daha hoş duyumlarla daha yüksek yoğunlukları kullanmanıza olanak tanır.
  • Toplam hareket özgürlüğü: 700 metreye kadar mesafede minimum 10 eğitim seansı için oluşturulmuş kablosuz sistem.
  • Antibakteriyel, hafifçe ve dirençli Biosuit’ler, elektrotlar hedef kas alanlarına rahatlıkla taşınabilir.
  • Egzersiz profilinize bağlı olarak farklı modeller: tıbbi, spor yada estetik.
  • Her biri kendi hususi parametreleriyle beraber 8 kullanıcıyla aynı anda antrenman yapabilme şansı.

Reformer Pilates Egzersizlerinin Faydaları Nedir?

Reformer pilates egzersizleri ve hareketlerinin temel amacı; vücudun esnemesini sağlamak, tüm kas gruplarını harekete geçirmek, denge merkezini düzetmek ve yağ yakımını kolaylaştırmaktır. Ek olarak kas, eklem ve sırt ağrılarını azaltmak; kişiye esneklik ve koordinasyon becerisi kazandırmak da amaçlanmaktadır. Bu nedenle oldukça yönlü ve yararlı bir egzersiz sistemidir.

Reformer pilates, bu amaçlarını sistemli emek verme bütünüyle gerçekleştirir. Ek olarak Antalya reformer pilatesin yararları:

  • Kişiye daha iyi bir duruş, zarafet ve esneklik kazandırır.
  • Sırt ve bel ağrılarını hafifletir. Reformer pilatesin avantajları arasında bilhassa çalışanların en oldukça faydalanacağı madde budur.
  • Egzersizler, güçlü kemikler oluşturmak için yeterli direniş ve hareket çeşitliliği sağlar.
  • Yıpranmadan uzun, kuvvetli kaslara ulaşmanın anahtarlarından biridir. Aletli pilatesin yararları arasında güçlü kas sistemi oluşturmak vardır.
Reklam