SEO Danışmanı – %100 Performans Garantisi!

İngilizce “Search Engine Optimization” hizmetinin kısaltması olan SEO, günümüzde dijital pazarlama alanında en yüksek dönüşümü yaratan kanaldır. Türkiye’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak da malum SEO, herhangi bir web sitesinin hedeflediği kullananların Google benzer biçimde belli başlı arama motorlarında yaptıkları sorgularda sitedeki en ilgili, doğru ve açıklayıcı sayfaları öne çıkarmayı hedeflemektedir. Google’ın ve öteki büyük arama motorlarının, güncel sıralama kriterlerini etkin biçimde öğrenerek bunlara nazaran gerekli iyileştirmelerin yapılmasını elde eden sürecin tamamına SEO denilmektedir.

Arama motoru optimizasyonu danışmanı, öteki bir deyişle SEO Danışmanlığı, bir müşterinin web sitelerinin Google, Yandex benzer biçimde arama motorları tarafından daha kolay bulunmasına destek sağlar. Ayrıca çevrimiçi araştırma yöntemlerinde uzman olan kişilere verilen addır.

SEO Çalışmalarında SEO Danışmanının Yeri

Bir web sitesinin görünürlüğü ve arama sıralamasını yükseltmek, internet sayfası trafiğini, satışları ve verimliliği genel olarak artacaktır. Uzman bir SEO Danışmanlığı, bir stratejiyi belirlemek için müşterinin hedeflerini , pazarlama stratejisini , hedef kitleyi ve web sitesini analiz edecektir. Danışman, bu aşamadan sonrasında tavsiyelerde bulunabilir. Müşteriye SEO’yu iyileştirmek için neler yapması gerektiğini öğretebilir. Pazarlama konusunda işlemler yapabilir. Internet sayfası değişimleri yapabilir yada bu seçeneklerin herhangi bir kombinasyonunu yapabilir.

Profesyonel SEO Çalışması meydana getiren bir SEO danışmanı ile mi çalışmak istiyorsun?

Arama motoru optimizasyonu için mühim unsurlardan bir tanesi, bir internet sayfası içinde etkili arama motoru anahtar kelimeleri kullanılmasıdır. SEO Danışmanlığı, kullananların belirli bir ürün yada mevzu için çevrimiçi araştırma yaparken kullandıkları en ilgili ve popüler arama kelimelerini tanımlar.

Bu danışmanlar, arama başlıkları, HTML kodu ve internet sayfası içinde ne olduğu içine bu anahtar kelimeleri eklemek için doğru bölgeleri de arayacaktır. Bir arama motoru art arda aynı kaynaktan ilgili içerik bulursa, sitenin sayfa sırası iyileşir. Ayrıca müşteri trafiği artar.